Dziś jest Europejski Dzień Seniora

Ten dzień akcentuje obecność w społeczeństwie osób starszych, podkreśla wagę wymiany międzypokoleniowej, a także kształtuje społeczne postrzeganie osób starszych.
Istotą jest włączanie osób starszych (które się za nie uważają:) do pełnego życia społecznego i seniors-walkingkulturalnego, by wiek, choroby i trudności medyczne, nie przesuwały tych osób na margines społeczny. Szacuje się, że na świecie żyje około 600 milionów osób powyżej 60. roku życia, a liczba ta wzrośnie. Seniorzy będą pełnić jeszcze większą rolę wychowawczą, a także będą później odchodzić na emeryturę.

Kluby seniora kwitną, organizowane różnorodne formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy, spotkania, pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość!
Dzień Seniora obchodzony jest w kilka razy w ciągu roku, globalnie i lokalmie 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora.
źródło: http://www.kalbi.pl/europejski-dzien-seniora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *